Jdi na obsah Jdi na menu

JEZDECKÝ KLUB ROUDNÍKY vznikl v lednu 2003 přechodem některých členů z Jezdeckého klubu Ústí nad Labem. Klub sídlí v obci Roudníky, Ústecký kraj, v objektu pana Josefa Mazánka. Pepa Mazánek společně se svou rodinou a s rodinou pana Steina začali dávat zdevastovaný statek postupně dohromady až do dnešní podoby. Na to jak statek vypadal před rekonstrukcí se můžete podívat v rubrice Areál JK Roudníky v čase..

Obrazek

ZAMĚŘENÍ KLUBU.  Jezdecký  klub Roudníky se specializuje na parkurové skákání. Majitelé koní a parkuroví jezdci mají možnost trénovat pod odborným vedením Mistra sportu, pana trenéra Miloše Steina. Účastní se parkurových závodů až do stupně ST v severních Čechách, ale i v celé České republice, v rámci MČR (2000 MČR děti - Jana Němcová - 5.místo, 2003 MČR ml.junioři - Jana Němcová - 5.místo, 2005 MČR st. junioři - 6. místo, 2016 MČR ženy Blanka Vajrychová - 16. místo)  a ČSP.

ObrazekObrazek

JK Roudníky má v současné době kolem 45 členů. Ve stájích v Roudníkách je ustájeno přes 25 koní a 3 poníci, z nichž se někteří účastní parkurových závodů.